Grintuss

W przypadku podrażnionej błony śluzowej, w obrębie której zachodzi proces zapalny, mogą być pomocne substancje wspierające ochronę przed czynnikami agresywnymi oraz umożliwiające szybki powrót do stanu prawidłowego.

Stany niedrożności i podrażnienia błony śluzowej, typowe dla chorób spowodowanych przeziębieniem, alergicznego nieżytu nosa, ostrego i przewlekłego zapalenia zatok mogą być leczone dzięki połączeniu substancji roślinnych, które chroniąc błonę śluzową redukują podrażnienie i sprzyjają procesowi jej regeneracji.

W infekcjach wirusowych i bakteryjnych oraz w kontakcie z innymi substancjami podrażniającymi lub alergizującymi błona śluzowa jest „atakowana” i uszkadzana. Dlatego też pomocne działanie lecznicze polega na ochronie błony śluzowej przed uszkadzającymi ją czynnikami.

W tym celu mogą zostać wykorzystane roślinne kompleksy molekularne, odpowiednio wyekstrahowane i poddane stosownej obróbce, o właściwościach przylegających do błony śluzowej, pozwalających na utworzenie warstwy ochronnej przed czynnikami podrażniającymi, która w praktyce zapewnia „efekt bariery”.

Aboca Grintuss